Ko boste izvedeli, koliko časa preživimo za televizijskim ekranom, boste še bolj pazljivi, kaj gledate.
Neskončno dolgi poletni večeri že nestrpno trkajo na naša vrata. Nekateri jih boste preživeli za kuhinjskim štedilnikom, drugi v naravi, tretji ob morju, četrti pa v službi. Ne boste verjeli, a vse štiri skupine imajo nekaj skupnega – pred odhodom v posteljo si rade prižgejo televizor in nadaljujejo (ali začnejo) z ogledom njim ljubega filma oziroma serije. Filmski navdušenci smo dobro seznanjeni z občutkom negotovosti in praznine, ko zaključimo z ogledom težko pričakovanih vsebin. Kako naprej? Kaj naj si ogledam sedaj? Izbira popolne medijske vsebine je dandanes lahko velik izziv, saj je ponudba neskončna. Da bi se izognili razočaranju, imamo za vas nekaj iztočnic, ki jih velja upoštevati, če si želite ogledati vsebine, ki vam bodo pisane na kožo.
Ne pristajajte na kompromise. Zagotovite si najboljšo izkušnjo s paketi NEO po vaši meri in vse leto po akcijski ceni uživajte v vsem, kar vam NEO ponuja. Vsi paketi so vam zdaj na voljo po enotni ceni – že za 28 evrov na mesec.
Se zavedate, da povprečen človek pred televizijskim ekranom preživi približno 141 ur na mesec oziroma 1692 ur na leto? Credit Donkey ugotavlja, da ob predpostavki, da dosežete povprečno pričakovano življenjsko dobo, ki je 78 let, za televizorjem preživite kar 15 let. Prav zato je še toliko bolj pomembno, da se naučimo izbirati vsebine, ki so koristne za nas – bodisi za dušo ali življenje.
Ker pa nismo vsi tako veliki poznavalci filmov in serij, je tu NEO, ki nas zelo dobro pozna. Še pobliže pa nas bo spoznal, če mu bomo redno podajali informacije o tem, kaj nam je všeč. Gre za povsem preprost postopek. V sistemu enostavno označimo, ali in kako nam je bila ogledana vsebina všeč. Podane ocene bo NEO upošteval pri naslednjih priporočilih in jih bo tako še bolj prilagajal vsakemu uporabniku. V knjižnici, ki jo NEO oblikuje na podlagi naše uporabe, nas čakajo vse nam ljube vsebine. Na enem mestu lahko tako najdemo shranjene in izposojene vsebine, z ogledom pa nadaljujemo tam, kjer smo ostali.
”Nogomet”, ”Masterchef”, ”novice”, celo ”lisanke” – vaša želja je za NEO ukaz. Ne glede na to, ali se z daljincem pogovarjate slovensko ali angleško. Daljinec NEO ta trenutek uboga več kot 140.000 zadovoljnih uporabnikov, kar 75 % od teh pa se z njim pogovarja vsak dan.
Ta napreden daljinec vas nemudoma popelje na neverjetno filmsko stičišče – DKino. V omenjeni videoteki si lahko vsa družina za kar pol cene ene vstopnice ogleda najnovejši film oziroma risanko. Prav ste prebrali – aktualni filmski hiti so v videoteki DKino na voljo kmalu zatem, ko zapustijo kinematografe. Še več! Vsebine so podnaslovljene, risanke sinhronizirane, vse pa si lahko ogledate tudi v HD-kakovosti.
Verjetno se na tej točki že sprašujete, kje pravzaprav NEO najde vse te vsebine, ki nam jih ponudi na ogled? Odgovor je povsem preprost: uporablja več načinov iskanja vsebin. Pregleda nabor TV-programov, ki jih ima uporabnik v svojem naročniškem razmerju, preveri vsebine, ki so bile ogledane za nazaj, preveri, katere vsebine so bile posnete (te so na voljo še 30 dni), in pokuka v videoteke Telekoma Slovenije (DKino, HBO on Demand, HBO GO, Pickbox, Minimax+, Dajmedol, Dajmedol+ in Voyo).
NEO veliko pozornosti nameni tudi najmlajšim gledalcem, saj omogoča neomejeno izbiro najbolj priljubljenih risank za vse starosti in okuse. Čestarše skrbi, da bi otroci zašli na kriva pota, lahko sklop za otroke Otroški park zaklenejo s kodo, kar pomeni, da njihovi najmlajši vidijo zgolj risanke, ki so primerne zanje.
NEO ne omogoča zgolj iskanja po programih, temveč tudi po imenu oddaj, igralcih, temah in še bi lahko naštevali. Na voljo so tudi najbolj priljubljene aplikacije – HBO GO, YouTube, Twitch in TED Talks.
Kadar pa niste povsem prepričani, ali vam bo izbran film všeč, vam pri odločitvi lahko pomagajo dodatni podatki. Poleg podrobnejše vsebine ter igralske zasedbe so na voljo tudi ocene IMDb, Rotten Tomatoes in ocene uporabnikov.
Za številne oboževalce filmskih vsebin je Rotten Tomatoes odličen vir, ki postreže s kakovostno kritiko o izbranem filmu. Slavni Tomatometer namreč prikazuje, koliko odobrenih kritikov je izbranemu filmu podalo pozitivno oceno, kar je izredno koristen pokazatelj, ko iščete film oziroma serijo. V času razpona gledališč so gledalci, ko je bila predstava še posebej slaba, svoje zadovoljstvo izražali ne le z žvižganjem in kričanjem na igralce, pač pa so vanje metali vse, kar jim je bilo pri roki – največkrat kar zelenjavo in sadje. Od tu ime Rotten Tomatoes oziroma Tomatometer.
Ko je vsaj 60 % ocen za film oziroma TV-oddajo pozitivnih, lahko uporabnik ob predstavitveni sličici zagleda rdeč paradižnik. Ta označuje tako rekoč ‘status svežega’. Zeleno packo lahko zasledite v primeru, da je vsebina dosegla manj kot 60 % pozitivnih ocen – tako se označuje ‘status pokvarjenega’. Nenazadnje pa je tu še povsem obledel paradižnik, ki naznanja, da ta trenutek ni na voljo še nobene ocene. Obstaja tudi posebno priznanje, ki so ga ustvarjalci spletne strani poimenovali Status Certified Fresh. Ta se podeljuje zgolj najbolje ocenjenim filmom in serijam. Da bi se kvalificirali v ožji izbor, morajo izpolnjevati naslednje zahteve:
Ena od številnih uporabnih funkcij, na katere lahko naletite, ko obiščete Rotten Tomatoes, je stran Movies at Home. Tukaj lahko najdete najnovejše izdaje filmov, ki jih je mogoče filtrirati glede na žanr filma, starševsko oceno in celo oceno občinstva.
Ko se želite s filmom pred predvajanjem bolje seznaniti, se najbrž obrnete na Internet Movie Database (IMDb). Nekateri so ga poimenovali celo zlata jama informacij filmskih vsebin, saj premore praktično vse – od seznamov igralcev, najnovejših tračev, napovednikov, zanimivosti, opisov zapletov do ocen gledalcev in še bi lahko naštevali. IMDb je bil svetu predstavljen že pred vzponom imperija družbenih omrežij. Luč sveta je ugledal že leta 1990, sprva kot podružnica Amazon.com, od leta 1998 pa je prevzel nalogo najbolj priljubljenih in verodostojnih virov na svetu. Njihova zbirka podatkov, po kateri je mogoče iskati, vključuje na milijone filmov, TV- in razvedrilnih programov.
IMDb je postal nepogrešljiv vir informacij za vse, ki jih zanima svet filma. Njegova bogata zbirka podatkov, enostavna uporaba in zanesljivost so prispevali k neizmerni popularnosti in vplivu na filmsko skupnost. S svojo vsestranskostjo in obsežnostjo je IMDb nepogrešljivo orodje za vse filmske navdušence ali nesigurneže, ki bi radi raziskali svet filma in v njem morda celo odkrili nove stvaritve klasike sedme umetnosti.
IMDb ni zgolj orodje za hiter ogled filmskih napovednikov, pregled ocen o filmih in njihovih zasedbah. Premore tudi dragocene informacije o igralcih, režiserjih in drugih ustvarjalcih iz filmske industrije. Uporabniki tako lahko preverijo filmografijo igralcev, si podrobno ogledajo njihove biografije ter izvedo več o njihovi karieri in dosežkih. Za piko na i pa lahko naletite tudi na najbolj sveže novice, intervjuje in članke o filmih ter televizijskih oddajah, kar omogoča, da ostanete v koraku s časom in s tem ne zamudite bodisi najnovejših tračev, izida filma ali vpogleda v zakulisje.