Prosti čas

To je pekoča tegoba, zaradi katere ženske odpovedujejo dopust

22. julija, 2024 - Oglasno sporočilo

Medtem ko vi načrtujete dopust, si bakterije že manejo roke, saj je poletje naravnost idealen čas, da se naselijo v vaših sečilih.

Kako se poleti izogniti vnetju mehurja in kako si lahko sami najhitreje pomagate, ko se pojavi?

Ne mrzel beton – bakterije so glavni krivec za ‘prehlajen’ mehur

Morda se spomnite, kako vas je stara mama opozarjala, da se morate po kopanju hitro preobleči iz mokrih kopalk. Drugače si boste ‘prehladili’ mehur ali celo ledvice. A nasprotno od splošnega prepričanja, mraz na vnetje mehurja nima neposrednega vpliva.

Najpomembnejši dejavniki so dehidracija, zadrževanje urina, pomanjkanje higiene, vlaga, vročina ter oslabljen imunski sistem. Ravno zato so vnetja sečil najpogostejša poleti in ne pozimi.

Foto: Sensilab
Foto: Sensilab

7 zlatih pravil za preprečevanje vnetij sečil na dopustu

1. Spijte najmanj 2,5 litra vode na dan

V vročih poletnih mesecih lahko zaradi povečanega potenja hitro dehidrirate. Posledično izločate manj urina in bakterije v mehurju se lahko nemoteno množijo.

2. Po kopanju se takoj preoblecite

Toplota in vlaga znotraj mokrih kopalk ustvarita idealno okolje za razmnoževanje bakterij – tako vaših lastnih kot tistih iz vode. Zato v torbo vedno spakirajte vsaj dva para kopalk.

3. V vodi nikoli ne urinirajte!

Morda se spomnite, da so vas učili, da v bazenih ne smete urinirati. To ni dobro le za druge, temveč tudi za vas, saj lahko kemikalije in bakterije po uriniranju vstopijo v sečnico in povzročijo vnetje. Tudi v jezerih in morju se je uriniranju najboljše izogniti.

4. Izpraznite mehur po spolnem odnosu

Ne glede na to ali imate stalnega partnerja ali več poletnih simpatij, po spolnem odnosu vedno urinirajte, saj s tem odplaknete morebitne bakterije, ki bi lahko vstopile v sečnico.

5. Poskrbite za imunski sistem

Čeprav se morda zdi, da virusi in bakterije poleti počivajo, temu ni tako. Za povrh pa se na dopustu pogosteje nezdravo prehranjujemo in si privoščimo več pijače. Posledično se poruši imunski sistem in telo postane dovzetnejše za okužbe, z vnetjem sečil vred.

6. Založite svojo lekarniško torbo z D-manozo

Verjetno si ne želite, da dolgo pričakovani dopust uniči vnetje sečil, zato se je pred najhujšim najbolje preventivno zaščititi. Tradicionalno se za to uporablja brusnični sok ali čaj. Danes pa vemo, da je za zdravilne učinke brusnic zaslužen enostavni sladkor imenovan D-manoza, ki dokazano preprečuje in lajša vnetje sečil.

D-manoza namreč preprečuje bakterijam E. coli, da se ‘prilepijo’ na steno mehurja, kar pomeni, da se ne morejo razmnoževati. Hkrati pa D-manoza bakterije veže nase, zato jih z uriniranjem lažje odplaknete iz telesa. D-manoza bi zato morala biti v vsaki ženski potovalki – še posebej, če ste k vnetjem sečil nagnjeni.

7. Vedno imejte pri roki specializirane probiotike

Probiotiki pomagajo pri vnetjih sečil na več načinov. V prvi vrsti pomagajo naseliti urogenitalni trakt s koristnimi bakterijami in s tem preprečijo razmnoževanje slabih. A na ta način deluje le nekaj mlečnokislinskih sevov, med katerimi je najbolj znan in preverjen Lactobacillus rhamnosus SGL06.

Preden Lactobacillus rhamnosus SGL06 prispe do urinarnega trakta pa seveda prečka tudi črevesje, kjer se nekaj bakterij zadrži, okrepi črevesno mikrobioto in s tem imunski sistem.

In nenazadnje probiotiki pridejo prav tudi v primeru, ko se že razvije hujše vnetje, zaradi katerega je potrebno zdravljenje z antibiotiki. Z njimi porušeno mikrobioto vrnete nazaj v ravnovesje, s čimer preprečite številne zdravstvene težave.

Zakaj na tisoče Slovenk prisega na UriFar FORTE Biotic

Prehransko dopolnilo UriFar FORTE Biotic združuje vse najučinkovitejše sestavine za preprečevanje in lajšanje vnetij sečil, vključno z visokim odmerkom D-manoze, 10 milijardami bakterij iz seva Lactobacillus rhamnosus SGL06, izvlečkom hibiskusa, vlakninami, izvlečkom pecljev višnje in vitaminom A.

Foto: Sensilab
Foto: Sensilab

Peclji višnje so že stoletja znani kot močan diuretik, ki ne odplakne le bakterij, temveč tudi odvečno vodo in strupene snovi. Hibiskus prav tako spodbuja izločanje tekočine in ima hkrati močan protimikrobni učinek, s čimer se bori proti bakterijam kot je E. coli. Vlaknine pa pripevajo k temu, da se lahko dobre bakterije množijo tudi v črevesju.

In kar je najboljše? Prašek slastnega jagodnega okusa je pakiran v priročnih vrečkah, ki jih lahko brez težav spakirate in vzamete s seboj na dopust. Tako vaš kovček nikakor ne bo pretežek, prihranili pa si boste tudi dešifriranje tujih lekarniških izdelkov in mrzlično iskanje fermentiranih živil v neznanem mestu.

UriFar FORTE Biotic z D-manozo za lajšanje vnetij mehurja si lahko do razprodaje zalog po znižani promocijski ceni zagotovite TUKAJ.