Če ste kdaj nosili snemno protezo, ste verjetno dobro seznanjeni z nelagodjem, ki ga v ustih povzročajo zobne proteze. Ta namreč hitro ožuli dlesen, potrebna je posebna pozornost z vidika razkuževanja, poleg tega pa pacienti ne morejo občutiti hrane s celotnim nebom (da nenehnih negotovosti in nezadostne estetske privlačnosti protez sploh ne omenjamo). Na srečo lahko danes pacienti s popolnoma brezzobimi čeljustmi brez skrbi pokažejo svoj nasmeh, in to zahvaljujoč metodi All-on-4.
Revolucionarna implantološka metoda All-on-4 je bila razvita kot odgovor na potrebo po učinkovitejši in manj invazivni rešitvi za paciente s popolno izgubo zob. Tako imenovan zlati standard zdravljenja brezzobosti je zasnoval portugalski zobozdravnik dr. Paulo Malo. Prvi klinični primeri uporabe metode so bili zabeleženi leta 1998, prvi rezultati pa so bili objavljeni v znanstvenih publikacijah že v začetku 21. stoletja.
Metoda All-on-4 je hitro postala sinonim za inovacijo v dentalni medicini, ki na tisoče pacientom po vsem svetu omogoča povrnitev nasmeha, funkcionalnosti in samozavesti. Ključ do uspeha se skriva v njenem minimalističnem pristopu in številnih prednostih – z vgradnjo samo štirih vsadkov na čeljust, od katerih so zadnji vsadki postavljeni pod kotom, se doseže bistveno večja stabilnost, obstoječa kost pa je uporabljena kot opora.
Razumevanje metode All-on-4 je bistveno za vsakogar, ki išče trajno, varno in funkcionalno rešitev za popolno izgubo zob. Zato smo na enem mestu strnili vse ključne prednosti, zaradi katerih je ta metoda najbolj zaželena metoda pri zdravljenju popolne brezzobosti:
1. All-on-4 je metoda, ki se uporablja pri pacientih, katerih zahteve vsakdanjega življenja so zelo visoke.
2. Postopek vgradnje All-on-4 traja le nekaj ur – morda se sliši nemogoče, vendar ta svetovni tehnološki hit omogoča pacientom, da se poslovijo od svojih protez v samo dveh urah.
3. Pacient takoj po posegu dobi začasno protetično rešitev, medtem ko končno oblikovani zobje, popolnoma funkcionalni in estetsko privlačni, prispejo v nekaj mesecih.
4. Novi zobje v 24 urah so možni tudi z ekstrakcijo zob.
5. Z enkratnim operativnim posegom boste imeli zobe, kot da so vaši, in boste neovirano uživali v hrani – takoj po končanem postopku.
6. Vzdrževanje ustne higiene je enako vzdrževanju higiene naravnih zob.
7. Protokol se lahko izvede tudi pri pacientih, ki imajo sladkorno bolezen, osteoporozo ali kakšno drugo bolezen, ki je lahko kontraindicirana za nadomestitev kosti.
Pred odločitvijo za zdravstveni poseg se nam pogosto poraja nešteto vprašanj. V nadaljevanju navajamo nekaj najpogostejših, na katere so odgovorili strokovnjaki iz klinike Ortoimplant DENTAL SPA.
“Z eno besedo, vsak. Prisotnost atrofije čeljustne kosti ni ovira za poseg, saj minimalna količina kosti zadostuje za koncept All-on-4. V primeru znatne izgube čeljustne kosti obstaja možnost, da vam bodo predlagali namestitev All-on-6 (zobni most na 6 vsadkih), metodo Zygoma All-on-4, pterigoidne ali subperiostalne vsadke.”
“Metodo All-on-4 izvajajo naši izkušeni implantologi, kar vam zagotavlja popolno varnost. Ortoimplant DENTAL SPA ima bazo z več kot 2000 pacienti, ki so bili deležni tega postopka, metoda pa je potrjena tudi z znanstvenimi raziskavami.”
“Obdobje okrevanja se razlikuje od posameznika, pri postopku All-on-4 pa okrevanje izgleda takole: protibolečinska zdravila je treba jemati dva do tri dni. Oteklina se spreminja, vendar se umiri v treh do petih dneh. Pacienti se lahko vrnejo na delo dva do tri dni po operaciji, po približno enakem času pa lahko nadaljujejo tudi z običajno telesno dejavnostjo.”
“Glede na to, da je vsak implantološki pacient v naši kliniki deležen protokola DENTAL SPA, je stres zaradi postopka minimalen, okrevanje pa se znatno pospeši. Protokol DENTAL SPA vključuje analgosedacijo, stanje zmanjšane zavesti, ki ga v celoti nadzoruje anesteziolog.”
“Lahko boste jedli brez strahu, da bi vam zob izpadel ali da bi ga izgubili. Moč ugriza z vsadki je bistveno višja kot pri protezi. Novi most nosi vsadke, ki se čistijo tako kot naravni zobje s ščetkanjem in zobno nitko – v ustih.”