Dopustnik se je na plaži na Hrvaškem spotaknil ob skalo, padel in si zlomil stopalnico. Zdravstvena oskrba je znašala 560 evrov.
Sezona poletnih dopustov je v polnem teku, na mejah s Hrvaško se že vijejo dolge vrste jeklenih konjičkov, živo srebro je že davno preseglo znamenito tridesetico, nesreče na oddihih pa se kar kopičijo. Pristojni iz Varuha zdravja, Vzajemne, poročajo, da imajo vsako leto kar nekaj primerov, kjer stroški zdravljenja dosežejo vrtoglave vsote. ”Najvišji do sedaj je znašal pol milijona ameriških dolarjev.” Največkrat rešujejo asistenčne primere obolenj (infarktu, možganski kapi) in hujših nesreč, kot so prometne ceste in nesreče na smučiščih.
Varuh zdravja, Vzajemna, je z nami delil nekaj resničnih zgodb, ki so se pripetile njihovim zavarovancem. Eden od njih se je nič hudega sluteč sprehajal po plaži in užival v toplih sončnih žarkih, nakar se je spotaknil ob skalo, padel in glasno zastokal. Padec je bil tako hud, da je ponesrečenec potreboval zdravniško oskrbo. Po pregledu so zdravniki ugotovili, da si je oseba zlomila stopalnico. K sreči se je nezgodnik pred dopustom primerno zavaroval. Varuh zdravja, Vzajemna je tako pokrila stroške oskrbe, ki so znašali 560 evrov.
Pred odhodom v tujino še enkrat preverite vaše zdravstveno zavarovanje in kritje, ki vam ga ponuja evropska zdravstvena kartica. Presenečeni boste, da mnogih zdravstvenih storitev namreč naše običajno zdravstveno zavarovanje ne bo krilo. Ko vas doleti nesreča v tujini, se hitro lahko znajdete v finančni stiski. Prav zato je ključnega pomena, da še preden se usedete bodisi za volan ali na letalo, poskrbite za primerno zdravstveno zavarovanje za tujino in se ob tem pozanimate tudi o možnosti sklenitve zavarovanja, ki bo pokrilo morebitne vrzeli v kritju. Na ta način si boste zagotovili mirno potovanje in se tako izognili številnim neprijetnostim v primeru nezgode oziroma nesreče na dopustu. V Varuhu zdravja, Vzajemni, so v ta namen oblikovali širok nabor paketov z različnimi zavarovalnimi vsotami, ki so prilagojeni destinaciji in načinu potovanja.
”V času poletnih počitnic je še posebno aktualno družinsko zavarovanje za Hrvaško, z zavarovalno vsoto 25.000 evrov, pri katerem družinam nudimo cenejšo premijo Zavarovanja za tujino,” sporočajo iz Varuha zdravja, Vzajemne. V tem primeru premija za celo družino in za 11 dni bivanja na Hrvaškem znaša 22,95 evra. Več o zavarovanju si lahko preberete TUKAJ.
Sneg se je ponekod že povsem stopil, kar pomeni, da so najbolj zagrizeni gorniki v toplejših mesecih priča pravim pohodniškim hordam. Ker nesreča nikoli ne počiva in ker smo med skalovjem nemalokrat priča začetniški nestrpnosti, hitro pride do nesreče, ki je včasih lahko tudi usodna. Včasih pa je za nezgodo kriva tudi višja sila.
Zavarovanec, v srcu zvest goram, se je odpravil na pohod v severno Italijo. Urno je hitel čez drn in strm, nakar je začutil ostro bolečino v predelu glave. Doživel je možgansko kap. Bolnik je potreboval nujno medicinsko pomoč, skupaj s prevozom. Celotni stroški zdravljenja in oskrbe v tujini, vključno s prevozi, so znašali 11.900 evrov. Ker je imel ponesrečenec sklenjeno Zavarovanje za tujino pri Vzajemni, mu ni bilo treba nič plačati, saj je vse stroške krila zavarovalnica.
V poletnih mesecih večina Slovencev drvi proti hrvaški obali in podobnim toplejšim krajem. No, nekateri pa si poletje rezervirajo za smučarijo. Prav ste slišali. Kljub neznosni vročini, ki smo ji priča v poletnih dneh, ponekod v Franciji, Švici in Italiji še vedno kraljuje sneg. Smučanje poleti zahteva posebno pripravo, saj so razmere bistveno drugačne kot pozimi. Potrebna je ustrezna oprema, vključno s kakovostnimi smučmi, primernimi oblačili in zaščitno opremo. Upoštevati je treba varnostna navodila in priporočila ter se še pred smuko seznaniti z morebitnimi omejitvami ali spremembami na belih strminah. Poletno smučanje je resnično edinstvena priložnost za nepozabno adrenalinsko doživetje, ki bo navdušilo tako izkušene smučarje kot tudi tiste, ki menite, da imate za omenjen šport dve levi nogi.
Profesionalec ali amater – vsakdo, ki se odpravlja na poletno smuko, v gore ali na oddih ob plaži, naj preveri tudi svoje zavarovanje. Za večkratne poti v tujino priporočamo, da sklenete Celoletno zavarovanje za tujino Multitrip. Primerno je za več posameznih potovanj v tujino, ki ne trajajo več kot 90 dni. S sklenitvijo omenjenega zavarovanja boste lahko potovali povsem brez skrbi pred stroški zdravljenja v tujini. Posebnost zavarovanja Multitrip so ugodne premije in visoka zavarovalna kritja. ”Premija za zavarovalno vsoto 50 tisoč evrov za posameznika znaša 49,63 evra. Ob sklenitvi Multitripa prek spleta pa kot bodoči zavarovanec prejmete še poseben 10-odstotni popust,” sporočajo pristojni iz Vzajemne.
V Celoletno zavarovanje za tujino Multitrip je vključena storitev Dr. Posvet, ki po novem poleg klepeta v izbrani aplikaciji (Messenger, Viber, Whatsapp …) omogoča tudi videoklic z zdravnikom. O svoji zdravstveni težavi se boste lahko posvetovali, kjerkoli ste, vse dni v letu, 24 ur na dan.
Asistenčni center Varuh zdravja organizira pomoč v slovenskem jeziku, ne glede na to, kako daleč od doma ste. Svojim zavarovancem je na voljo 24 ur na dan, vse dni v tednu. V primeru nezgode ali bolezni se tako lahko nemudoma obrnete na asistenčni center Varuha zdravja na telefonsko številko +386 1 47 18 777 ali jim pišite na tujina@vzajemna.si, kjer vam bodo pristojni svetovali, kako ravnati.