Tehnologija

Klikni, všečkaj, kupi: Kako družbena omrežja vladajo vaši denarnici?

25. novembra, 2023 - Oglasno sporočilo

Kaj če vam povemo, da vsak vaš »všeček« na družbenih omrežjih ni le nedolžen klik, ampak lahko neposredno vpliva na vaše nakupne odločitve? Ta nevidna, a močna povezava med digitalnimi interakcijami in realnimi nakupnimi odločitvami razkriva kompleksnost sodobnega trženja, kjer so meje med oglaševanjem in našo osebno izbiro vse bolj zabrisane.

Dandanes družbena omrežja niso le prostor za deljenje fotografij in mnenj, ampak so postala ključna orodja v rokah tržnikov, ki ne le oblikujejo, ampak včasih celo narekujejo naše nakupne odločitve. Od subtilnih priporočil do ciljanih oglasov, je naša interakcija na številnih spletnih platformah postala dragocen vir informacij za podjetja.

Ste se kdaj vprašali, zakaj po pregledu vaše najljubše Instagram strani nenadoma čutite potrebo po nakupu tistega trendovskega izdelka?

Z analizo interakcij in preferenc uporabnikov na različnih platformah, podjetja ustvarjajo ciljane in personalizirane kampanje, ki neposredno vplivajo na potrošnikove izbire. Toda kako ta fenomen digitalne »manipulacije« vpliva na avtonomijo potrošnikovih odločitev?


Konferenca Game Changer E-Commerce & Fintech

Razumevanje teh dinamik je ključnega pomena za uspeh v svetu e-trgovine. Konferenca Game Changer E-Commerce & Fintech ponuja kritičen pogled na to, kako tehnološke inovacije in nove strategije spletnega trženja oblikujejo trg. Udeleženci bodo imeli priložnost raziskati, kako se e-trgovina prilagaja in uporablja moč družbenih omrežij, ter pridobiti vpogled v najnovejše trende in strategije, ki jih lahko uporabijo v svojih poslovnih modelih.

Game Changer E-Commerce & Fintech je prva konferenca o e-trgovini in finančni tehnologiji, ki spodbuja poslovne priložnosti z novimi priložnostmi za transformacijo. Z vidika finančne tehnologije in e-trgovine se osredotoča na vsa napredna tehnološka področja, kot so umetna inteligenca, WEB3, kibernetska varnost, igrifikacija, družbeni mediji, Saas in trženje.

Konferenca bo povezala predstavnike tehnološke industrije, znanosti, institucij, poslovnih skupnosti, študente in posameznike, ki že sodelujejo ali pa nameravajo sodelovati v dinamičnem procesu digitalne transformacije.

Celodnevni program se bo odvil v dveh dvoranah, razstavnem območju in investitorski coni v ljubljanski Cukrarni, na dogodku pa pričakujemo več kot 400 obiskovalcev in več kot 40 panelistov in predavateljev, vodilnih strokovnjakov na svojih področjih.  

Od udeležbe vas loči le en klik – zagotovite si svojo stopnico tukaj. Za lažjo odločitev predstavljamo kratek pregled izbranih panelov v eni od dveh programskih dvoran:

DVORANA 2 – PREMIKI NA PODROČJU FINANČNE TEHNOLOGIJE

  • REGTECH – BLOCKCHAIN. Regulativna tehnologija, pogosto imenovana “RegTech”, igra ključno vlogo v finančni industriji za zagotavljanje skladnosti s predpisi. Veriga podatkovnih blokov, bolj znana kot blockchain, omogoča transparentno beleženje vseh finančnih transakcij, kar pomaga regulatorjem slediti in preverjati poslovne dejavnosti ter preprečevati pranje denarja in goljufije. Uporaba blockchain tehnologije v RegTech-u prinaša bolj učinkovit nadzor in zagotavlja, da finančne institucije ostanejo v skladu s strožjimi predpisi, hkrati pa zmanjšuje administrativno obremenitev pri izpolnjevanju regulatornih obveznosti.
  • RAZMIŠLJATI ALI RAZUMETI – PRIHODNOST POSLOVANJA Z UMETNO INTELIGENCO. Umetna inteligenca simulira inteligentno vedenje računalnikov in se vse bolj uporablja v raznolikih sektorjih, vse od zdravstva do finančne industrije. Ima številne zmožnosti, kot so avtomatizacija finančnih storitev, analitika tveganj, prepoznavanje goljufij, reševanje problemov, učenje iz izkušenj. Novi programi, kot je Chat GPT, omogočajo interaktivno komunikacijo med ljudmi in AI, nedavni napredek pa je celo pripeljal do razvoja novih podjetij, ki s pomočjo Chat GPT poenostavljajo reševanje kompleksnih izzivov. Kako hitro se razvija AI in kaj lahko pričakujemo v prihodnjih letih?
  • ALTERNATIVNO FINANCIRANJE + -. Alternativno financiranje je postalo ključno za organizacije, ki se osredotočajo na razvoj tehnoloških inovacij v zgodnji fazi. V zadnjih letih so se pojavili različni modeli alternativnega financiranja, kot so množično financiranje (crowdfunding), nepovratna sredstva, tvegani kapital in angelske naložbe, osebni prihodki in prihranki (bootstrapping) ter drugi. Različni modeli s seboj prinašajo različne prednosti in slabosti.
  • IGRIFIKACIJA FINTECH INDUSTRIJE – KAJ SE LAHKO NAUČIMO. Igrifikacija, uporaba elementov igre v neigralnih okoljih, postaja vse pomembnejša tudi v fintech industriji. Fintech podjetja uporabljajo igralne elemente, kot so nagrade, dosežki in tekmovanja, da spodbujajo sodelovanje in zvestobo strank. S tem na eni strani izboljšujejo uporabniško izkušnjo in na drugi spodbujajo boljše finančno obnašanje in izobraževanje strank. Igrifikacija v fintech-u pripomore k večji vpletenosti strank in jih spodbuja k boljšemu upravljanju svojih financ, kar je ključno za razvoj bolj finančno ozaveščene družbe.

Pester program prinaša tudi prva dvorana, v kateri se bomo posvetili spremembam v svetu spletne prodaje. Uvodnemu pogovoru o umetni inteligenci in naslednjih generacijah e-trgovine sledijo razprave o vlogi družbenih omrežij kot orodju za spletno prodajo in novih strategijah za grajenje skupnosti, nato pa se posvetimo trendom in izzivom zbiranja osebnih podatkov strank, obogateni resničnosti ter najnovejšim trendom na področju pakiranja in dostave izdelkov.

Po zaključku rednega dela programa bodo udeleženci in obiskovalci konference uživali na Božičkovi zabavi, kjer bodo od dobri glasi in v sproščenem vzdušju sklepali nova poznanstva in navezovali stike.

Pomemben vidik konference je tudi trajnost, ki je vpeta že v fazo načrtovanja. Game Changer se je namreč pridružil veliki globalni pobudi za trajnost v industriji dogodkov.

Posebna zahvala vsem partnerjem in prijateljem, ki nam pomagajo, da Game Changer E-Commerce & Fintech zavzame svoje mesto na tehnološkem zemljevidu Srednje Evrope: Žurnal24, VISA, Monri – member of Payten, SPAR Slovenija, Telekom Slovenije, World Metaverse Council, Merit HP, Ptujska klet, Monitor, Računalniške novice, T3 TECH, Global, Marketing Magazin in Večer.